Spawanie metali dostępne metody

Co to jest spawanie?

Spawanie to nie więcej niż sztuka łączą metali. Dla porównania, drewno łączy się gwoździami, cegły łączone zaprawą; metal łączy się za pomocą spawania! Co sprawia, że spawanie taki wielki problem polega na tym, że infrastruktura w świecie zależy od niego! Wszystko, co można dotknąć każdego dnia, że jest wykonany z metalu, najprawdopodobniej, spawanej w tej czy innej formie. Jest to jeden z najcenniejszych technologii, które odegrały ogromną rolę w rewolucji przemysłowej i kręgosłupa w siły Zbrojne na świecie. Spawanie dziś składa się z trzech głównych składników czarownica muszą się zjednoczyć metali.
Elektryczne źródła zasilania, aby utworzyć łuk.
Niektóre formy ochrony spoiny od powietrza.
Rur plastykowych do wypełnienia spoin.
Sposoby te trzy elementy współpracują:

Po pierwsze, miejsce spawania musi być chroniona od powietrza wokół niego. Jest to ważne, ponieważ tlenu i innych gazów w powietrzu, aby szwy kruche i porowaty.
Po drugie, jest to prąd, aby produkować łuk. Łuk elektryczny topi metal w ułamku sekundy i to na tyle gorące, aby stopić każdy znany metal!
Wreszcie, присадочный metal dodał, że jak dwa kawałki metalu stać się jednym.

Ręczne Spawanie

Ręczne spawanie-to сленговый termin powszechnie używany do łukowego spawania metalu pokrytego elektrodą lub „RDS”. Ręczne spawanie-jest to najbardziej podstawowy i ogólny Typ stosowanych procesów spawalniczych. Jest to również pierwszy proces studiowali w żadnych spawalnicze szkole. Długopis-to najbardziej pracowity ze wszystkich procesów spawalniczych i jest fundamentalną podstawą dla wszystkich umiejętności, które są potrzebne, aby nauczyć się gotować!

Kij spawacze mają cztery główne elementy.

Uziemienia lub zacisk.
Spawania ołowiu lub wysięgnika.
Stały prąd źródła zasilania.
Elektrody lub wypełniacza prętów do spawania.
Proces jest bardzo prosty! Bolcem zaciskiem jest podłączony do pracy lub blachy do spawania. Po spawaniu ołowiu, lub wysięgnika, dostaje elektrodę wprowadza się do niego. Wreszcie, zasilacz jest włączony, i wymaga jedynie, aby nałożyć metal, aby zapalić. Jak tylko to będzie zrobione. zaczyna się łuk i elektroda zaczyna się świecić. To tworzy gaz ochronny i złoża metalu do stawu, że być gotowanym. Żużel od elektrody musi być oczyszczone lub odcięty, jak tylko szew zakończony.

TIG jest również жаргонный termin powszechnie używany dla GAZ wolframu spawania łukowego lub „tig”. TIG spawanie przebiega również okres HeliArc spawania. TIG jest najbardziej złożonych z procesów, aby dowiedzieć się, i jest najbardziej uniwersalna, jeśli chodzi o różnych metali. Proces ten jest powolny, ale przy odpowiednim podejściu zapewnia najwyższą jakość spawania! TIG spawanie jest głównie do krytycznych połączeń spawanych, spawania metali inne niż zwykła stal, a gdzie dokładnie, potrzebne są małe spoiny.
Spawacze TIG mają sześć podstawowych elementów:

Stały prąd zasilania (często spawania ręcznego zasilania).
Uziemienia lub zacisk.
Spawania ołowiu lub palnika TIG.
Нерасходуемым elektrodą aby uzyskać łuku (elektrody wolframowe nie dodać do сварному połączenia).
Gaz ochronny do ochrony strefy spawania od powietrza (zwykle czystego argonu).
Присадочная drutu, aby dodać do сварному zjednoczenia z drugiej strony.
TIG znacznie sprzętu spawalniczego zmieniają się w sensie wzdęcia. Najprostszym spawacze TIG kij spawacz zasilania palnika TIG jest dołączony do spawania ołowiu, a drugi przewód jest dołączony do butelki argonem. To jak największych kontraktorów i firm inżynieryjnych zestaw-tam spawaczy TIG do rury. Jak ten proces działa w bardzo prosty sposób. Pierwszy bolcem zaciskiem przymocowana jest metalowa do spawania, elektrody wolframowe jest wstawiany do palnika TIG argon gaz włączyłem i teraz latarka podawania argonu przez palnik, zasilacz jest włączony, a teraz to wszystko zajmuje narysu wolframu zapłon łuku. Po tym, jak łuk uderza Wolfram po prostu wytwarza łuk i zaczyna się topić metal, wtedy należy po prostu dodać присадочной drutu do wspólnego z drugiej strony.

Spawanie MIG-to сленговый termin, który oznacza metalu bezwładną spawania gazowego, własną nazwę gazu łukowego spawania metalu lub „wyjaśnione”, i to jest również powszechnie określa się jako „koło przewody fusów” związków zawodowych. Spawanie MIG jest powszechnie stosowany w sklepy i fabryki. To wysoki proces spawania produkcji, który jest używany głównie w pomieszczeniu.

Spawacze mig mieć pięć głównych składników.

Stałe napięcie zasilania.
Podajnik drutu podajnik присадочной drutu za pomocą spawania doprowadzić do pistoletu mig.
Uziemienia lub zacisk.
Spawanie prowadzą lub spawania broń.
Gaz ochronny do ochrony strefy spawania od powietrza.
Spawanie MIG-nie jest to takie proste, jeśli chodzi o ustawienia sprzętu, ale niezbędne umiejętności znacznie mniej, niż ręczne spawanie. Jak spawalnicze mig pracy można zamocować zacisk uziemienia na pracę, to źródło zasilania jest włączony, a na końcu osłony gazu musi być włączony. Następnie trzeba ustawić napięcie, prędkość podawania drutu, który włącza się w IUP (cali na minutę), i gaz ochronny przepływ, który jest brany pod uwagę w cfh (stóp sześciennych na godzinę). Następnie po prostu kliknij na spust, pistolet chwili zaczyna zasilania gazem i drutu do сварному połączenia. Po tym, jak przewód trafia spoiny rozpoczyna się z łuku i drut topi się i zaczyna wypełniać stawu.

Fluc_Core_Arc_Welding_OverheadFlux proszkowe do spawania łukowego „spawania fcaw” – to nie więcej niż różne drut spawalniczy lub elektroda do spawania mig! Proszkowe drutu drut-to puste lub przewody rurowe, który ma przepływ wewnątrz niego, co zapewnia ochronę przed dostępem powietrza podczas spawania. To pomoże w spawacz mig do spawania w wietrznej pogodzie i zwiększa ile spawać można gotować godzinę. Proszek przepływu wewnątrz także metalu, które zwiększają spawania oprocentowanie depozytów.

Fcaw-to najszybszy ze wszystkich ręcznych procesów spawania. Proszkowe druty drut ma dwa rodzaje.

Samodzielnie Bronić.
Podwójne Ekranowanie.
Półka ekranowanie kabla-to proste! On ma dość topnik w środku, że nie trzeba bronić źródło.

Dual-jest to przewód, który chroni spoina, ale potrzebuje źródła gazu jako spawacz mig.

Proszkowe do spawania łukowego jest podobny do spawania ręcznego, jeśli chodzi o żużel. To także żużel, który obejmuje zgrzew, który powinien być czyszczony po tym, jak spawanie zakończona.

We will be happy to hear your thoughts

Zostaw komentarz