Spawanie aluminium Warszawa bielany warszawa praga mokotów cennik

Aluminium: podręcznik do aluminium, spawanie mig, spawanie trzymać się zasady, oferowane tutaj do wyboru sprzętu spawalniczego, przygotowania materiałów źródłowych, stosując właściwą technikę, i wizualnej kontroli połączeń spawanych w celu zapewnienia wysokiej jakości gazu-metalu-i gaz wolframu spawania stopów aluminium. Nawet dla tych, którzy mają doświadczenie w spawaniu stali nierdzewnych, spawanie stopów aluminium może być nie lada wyzwaniem. Wysoka przewodność cieplna i niska temperatura topnienia stopów aluminium mogą łatwo doprowadzić do прожиганию materiału, jeśli spawacze przestrzegać zalecanej procedury. Również, podawania aluminiowego drutu podczas gazowej metalowym do spawania łukowego (gmaw) jest problem, bo przewód jest bardziej miękki niż stal, ma mniejszą wytrzymałość kolumny, i, jak zwykle, kłębek na rolki napędowe. Aby przezwyciężyć te problemy, operatorzy muszą przestrzegać zasady kciuka i urządzeń-dobór wytycznych, dostępnych tutaj.

Spawanie Aluminium w Warszawie jaki zakład wybrać? a żeliwa?

Podstawa-metal przygotowanie: aby spawać aluminium, operatorzy muszą zadbać, aby wyczyścić bazę i usunąć każdy materiał z tlenku aluminium i węglowodorów zanieczyszczenia z oleju lub cięcia rozpuszczalników. Tlenku glinu na powierzchni materiału оплавляется na 3700 F A podstawa-Materiał aluminium na dole będzie się topić na 1200 dlatego F., pozostawiając tlenku na powierzchni materiału bazowego będzie utrudniać przenikanie stopiwa w materiał obrabiany. Do usuwania tlenków aluminium czy żeliwa, korzystać ze stali nierdzewnej włosia szczotki lub rozpuszczalników i травильные roztwory. Przy użyciu stali szczotką, pędzlem tylko w jednym kierunku. Zadbaj, aby nie czyścić zbyt z grubsza: szorstki czyszczenie może jeszcze osadzają tlenków w części pracy. Ponadto, za pomocą pędzla tylko na aluminium pracy-nie jest czyste aluminium szczotkowane, który został użyty w stali nierdzewnej lub stali węglowej. Przy użyciu roztworów chemiczne trawienie, upewnij się, aby usunąć ich z pracy przed spawaniem. Aby zminimalizować ryzyko węglowodorów od oleju lub cięcia rozpuszczalniki wchodzące spoiny, należy je usunąć za pomocą обезжиривателя. Upewnij się, że spray nie zawiera węglowodorów.

spawanie-metali-w-warszawieOgrzewanie: podgrzewanie bloku aluminium obrabianego, może pomóc uniknąć pękania szwów. Temperatura ogrzewania nie powinna przekraczać 230 F-użyj wskaźnik temperatury, aby zapobiec przegrzaniu. Ponadto, zwierzęta прихваточных szwów na początku i na końcu odcinka, gotowane pomocy w celu podgrzewania. Spawacze muszą również podgrzać gruby kawałek aluminium podczas spawania go na cienki kawałek; jeśli zimna docieranie się dzieje, spróbuj użyć karty.

Push technika: aluminium, ciągnąc za broń od jeziorka spawalniczego, a nie wyciągać to doprowadzi do poprawy oczyszczania, zmniejszenie zanieczyszczenia spoiny i poprawa gazów ochronnych powłoki.

Szybkość poruszania się: potrzeby spawania felg muszą być spełnione „gorące i szybkie”. W przeciwieństwie do stali, wysoka przewodność cieplna aluminium tig dyktuje korzystanie z cieplej prądu i napięcia i większą prędkość spawania-podróże. Jeżeli prędkość jazdy jest zbyt powoli, spawacz ryzyko nadmiernego kwestią zabicia, zwłaszcza na тонколистовой blachy aluminiowej.

Gaz ochronny: ar, ze względu na jego dobre działanie oczyszczające i profilu penetracji, jest najczęściej używanego gazu ochronnego podczas spawania tig. Spawanie 5ХХХ serii stopów felg, gazu ochronnego mieszanki argonu połączenie z hel – 75% helu maksymalnie zminimalizować powstawanie tlenku magnezu.

Spawanie aluminium tig Warszawa cennik bielany praga mokotów oraz żeliwa

Drut spawalniczy: wybierz aluminiowej присадочной drutu, który ma temperaturę topnienia podobne podstawowy materiał żeliwa i aluminium. Co więcej, operator może ograniczyć w dół temperatura topnienia metalu, tym łatwiej będzie do tego aby ugotować stop. Zobacz przewód 3/64 – lub 1/16 cala średnicy. Im większa średnica drutu, tym łatwiej jest zasilany. Do spawania тонколистовой materiał, w 0.035 cala średnica drutu w połączeniu z impulsu spawania za niskie drutu-prędkość posuwu – od 100 do 300 w./min – działa dobrze.

Wypukłe kształty spoin spawalniczych: do spawania felg, pęknięć krateru przyczyna większości niepowodzeń. Łupanie wyniki z wysokim poziomem rozszerzalności cieplnej aluminium tig i znaczne skurcze, które występują jako szwy fajne. Ryzyko pojawienia się pęknięć jest największą z wklęsłej lejka, tak jak powierzchnia kontraktów krateru i łzy, gdy jest schłodzone. Spawacze muszą zbudować do kratery tworzą wypukły lub formy Kopiec. Jak szew ostygnie, wypukły kształt krateru będzie zrekompensować ściąganie sił.

Moc-wybór źródła: przy wyborze źródła zasilania do gmaw spawania aluminium, najpierw rozważmy sposób transmisji -spray-łuku lub impulsowe. Stałego prądu (CC) i stałego napięcia (CV) maszyny mogą być używane do rozpylania łukowego spawania. Spray-łuk zajmuje mały przepływ stopionego metalu i rozprowadza go po całym łuku od drutu elektrody do materiału bazowego. Dla толщиного aluminium, co wymaga spawania prądem ponad 350 a, GK daje optymalne rezultaty.

robot-spawanieTransmisja impulsów odbywa się zwykle z przemiennikiem źródłem zasilania. Nowe zasilacze zawierają wbudowane pulsuje zabiegów na bazie wypełniacza-Rodzaj drutu i średnica. Podczas impulsowego spawania gmaw, krople spoiwo transfer z elektrody do spawanego materiału podczas każdego impulsu prądu. Proces ten daje pozytywny przenoszenie kropli i zmniejsza rozpryskiwanie i szybciej podąża prędkościach, niż spray-transmisji spawania. Metodą impulsowego MIG-spawanie w aluminium i lepiej-zarządzanie wprowadzaniem ciepła, osłabienie внепозиционной spawania i pozwala operatorowi spawania na тонколистовой materiał za niskie drut, taśma prędkości i prądów.

Mechanizm podawania drutu: preferowany sposób składania miękkiego drutu aluminiowego na duże odległości jest dwusuwowy metoda, która wykorzystuje własny drut, taśma szafy, aby chronić kabel przed wpływem środowiska. Ciągle-momentu obrotowego zmiennej prędkości silnika w przewodzie szafy pomaga pchać i poprowadzić drut za pomocą pistoletu ze stałą siłą i prędkością. Wysoki moment obrotowy silnika do spawania pistolet ciągnie przez przewód i trzyma przewód-prędkość posuwu i długość łuku stałej.
W niektórych sklepach, spawacze wykorzystują te same mechanizmy podawania drutu dla dostawy stali i drutu aluminiowego. W tym przypadku, zastosowanie tworzyw sztucznych lub wkładek Teflonowych pomoże zapewnić płynne, spójne z aluminium tig-przewód karmienia. Do rurki prowadzącej, użyć dłuta-wychodzące i przychodzące rur z tworzyw sztucznych do obsługi kabla jak najbliżej podajnikiem rolek, jak to możliwe, aby zapobiec przewód plątaniu. Podczas spawania, przewód pistolet jak to możliwe, bardziej bezpośredni, aby zminimalizować drut, taśma oporu. Sprawdzić prawidłowe wyrównanie między napędowe, rolki i prowadnice rury, aby zapobiec aluminium felg wióry.

Spawanie Aluminium Warszawa Felg Tig bielany praga mokotów wawer

Użyj rolki podające, przeznaczone do aluminium tig felg. Zestaw rozrządu-rolki napięcia, aby dostarczyć jeszcze drutu-prędkość posuwu. Nadmierne naprężenie deformuje przewód i powodować surową i nieregularne karmienie; zbyt mało wyników naprężenie nierównomierne zasilanie. Oba warunki mogą spowodować niestabilność łuku spawania i porowatość.

spawanieSpawalnicze pistolety: stosować poszczególne palniki do spawania felg. Aby zapobiec przewód подколов, staram się powstrzymać obie strony liniowej, aby wyeliminować luzy między wkładką i dyfuzor gazowy pistolet. Wymieniać panewki często, aby zminimalizować potencjał dla ściernych tlenku glinu, aby wywołać przewód karmienia. Użyj końcówki prądowej około 0.015 cala więcej, niż średnica materiałów spawalniczych używany – jak końcówka grzeje się, rozszerza się w owalny kształt i możliwe ograniczenie podawania drutu. Jak zwykle podczas spawania prądzie ponad 200 a korzystać z chłodzeniem wodnym broń, aby zminimalizować gromadzenie się ciepła i skrócić przewód-rurka tig mig doprowadzająca pożywienie trudności.

We will be happy to hear your thoughts

Zostaw komentarz